Crypto ATM | Niezależny kantor kryptowalut | Crypto-kantor bez rejestracji

0
1115

Crypto ATM … niezależny kantor kryptowalut

Krypto-kantor online bez rejestracji to popularna usługa, dzięki której można w wygodny i prosty sposób nabyć kryptowaluty zachowując przy tym anonimowość. Niestety, na rynku jest coraz mniej kantorów, które nie wymagają zakładania konta, stąd też warto poznać te nieliczne pozwalające na anonimowość.

Zakup kryptowaluty

Kryptowalutę można zakupić na wiele różnych sposobów Przez pewien czas opłacalne było wykopywanie e-monet. Proces wykopywania polega na rozwiązywaniu zagadek kryptograficznych, co ma na celu tworzenie następnych jednostek kryptowalut. Większość popularnych wirtualnych monet powstaje właśnie poprzez ten proces, a w zamian za udostępnienie mocy komputera „górnicy” otrzymują pewną kwotę w wykopywanych e-monetach. Jednakże, kopanie nie jest sposobem na zdobycie kryptowaluty za darmo, gdyż wymaga posiadania specjalnego sprzętu komputerowego, czyli tzw. koparki kryptowalut. W tej chwili z uwagi na cenę energii elektrycznej w Europie i USA, samodzielne kopanie e-monet jest nieopłacalne. Dlatego też na dzień dzisiejszy większość górników działa w krajach trzeciego świata,  głównie w Azji Południowej,  gdzie nadal można zyskać coś na kopaniu.

Innym miejscem, w którym można nabyć wirtualne monety, są giełdy kryptowalutowe podobne nieco do forexu czy giełdy papierów wartościowych. Na giełdzie kryptowalutowej można nabyć kryptowalutę za walutę fiat lub kryptowalutę za inną kryptowalutę. Odchodzi się jednak od zakupów na giełdach z uwagi na zagrożenie związane z kradzieżą zgromadzonych kryptowalut zarówno przez hackerów, jak i administratorów giełdy. Kolejną wadą jest konieczność potwierdzania swojej tożsamości za pomocą dowodu osobistego lub innych dokumentów tożsamości. Powodem są wymogi prawne. Giełdy zlokalizowane w Unii Europejskiej jak i w Stanach Zjednoczonych są zobowiązane do weryfikacji tożsamości użytkowników. Dlatego też każdy, kto szuka giełdy, na której można prowadzić handel kryptowalutami bez rejestracji zmuszony jest korzystać z mniej zaufanych giełd z siedzibami w krajach trzeciego świata.

Z kolej zaufanym miejscem, gdzie można zakupić kryptowaluty bez rejestracji jest krypto-kantor. Kantory e-monet to usługi, które działają stacjonarnie lub online. Stacjonarne kantory znajdują się najczęściej w dużych miastach i zazwyczaj są połączone z kantorami z walutą tradycyjną. Można w nich za gotówkę zakupić kryptowalutę, która zostanie przesłana na podany adres portfela. Nie trudno zauważyć, że crypto-kantor online jest dużo wygodniejszą opcją, ponieważ cała operacja odbywa się przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Krypto-kantor – jak działa i co go wyróżnia

Zakup w krypto-kantorze to najprostsza forma nabycia kryptowaluty. Na stronie głównej kantoru powinny znajdować się pary walutowe i ich kurs. Dla przykładu, para BTC/EUR oznacza, że można wymienić Bitcoiny na euro. Przy parze powinien być podany kurs wymiany, czyli w tym wypadku ile euro otrzymamy za jednego Bitcoina. W kantorze kryptowalutowym najczęściej wymienia się walutę fiat na kryptowalutę (np. USD/TRX) lub kryptowalutę na kryptowalutę (np. ETH/TRX), ale zdarza się też wymiana kryptowaluty na walutę fiat (np. BTC/EUR).

Podczas użytkowania crypto-kantoru warto pamiętać o sprawdzeniu, czy jest konieczność zakładania konta. Krypto-kantory zarejestrowane w UE zazwyczaj nie pozwalają na handel kryptowalutami bez rejestracji i, podobnie jak kryptogiełdy, wymagają przedstawienia skanów dokumentów, np. dowodu, prawa jazdy. Użytkownik może stracić nawet kilka dni na tego typu weryfikację, dlatego jeśli komuś zależy na szybszym i anonimowym użytkowaniu kryptowalut, warto znaleźć dobry crypto-kantor bez rejestracji. W takim kryptokantorze wystarczy wybrać odpowiednią kwotę w kryptowalucie. Dobry krypto-kantor ma na tyle przejrzyście skonstruowaną stronę, aby użytkownik od razu wiedział, gdzie wpisać kwotę, którą chce wymienić. Przykładem może tu być krypto-kantor Crypto-ATM, w którym miejsce na wymianę i obowiązujące kursy widoczne wyraźnie na stronie głównej.

Aby zatwierdzić transakcje, należy podać adres swojego portfela kryptowalutowego/rachunku i zapłacić odpowiednią kwotę w walucie fiat. Większość kantorów oferuje możliwość szybkiej transakcji lub zapłaty kartą płatniczą. Kryptowaluta powinna pojawić się w portfelu po potwierdzeniu zakupu,  w zależności od kantoru i rodzaju wybranej kryptowaluty, może to trwać od kilku minut do kilku dni.

Crypto ATM… prostota i niezależność

Krypto-kantor Crypto-ATM to jeden z najbardziej zaufanych kantorów kryptowalut bez rejestracji dostępnych online. Crypto-ATM posiada szeroką ofertę zarówno pod względem walut fiat, jak i kryptowalut, dając możliwość wymiany trzech walut tradycyjnych (PLN, EUR, USD) na aż osiem różnych e-monet, w tym na rzadkie altcoiny, takie jak Lisk czy Tron.

Skorzystanie z Crypto-ATM jest sposobem na zapewnienie sobie względnej. To jedno z ostatnich miejsc, gdzie można zakupić kryptowalutę przez Internet bez konieczności zakładania konta i weryfikacji tożsamości, gdyż Crypto-ATM nie wymaga rejestracji i pozwala na natychmiastową płatność przelewem za zakupioną kryptowalutę.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeK0UV9GXFA

Czy skorzystać?

Crypto-ATM może być jednym z ostatnich miejsc, w których można użytkować lub inwestować w kryptowalutę bez konieczności potwierdzania tożsamości. Oszczędza to nie tylko czas, ale przede wszystkim zbędne formalności. Dodatkowo, crypto-kantor Crypto-ATM posiada naprawdę rozbudowaną ofertę obejmującą ciekawe i przyszłościowe altcoiny, jak i najbardziej popularne waluty. Pobiera także niewielką marżę w porównaniu do innych krypto-kantorów z rejestracją.

Z powodu niekorzystnych zmian prawnych coraz trudniej jest naleźć na rynku dobry krypto-kantor bez rejestracji. Takie usługi jak Crypto-ATM pojawiają się coraz rzadziej, dlatego tym bardziej warto z nich korzystać, jeśli komuś zależy na bezpiecznym i anonimowym użytkowaniu kryptowalut w sieci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.