Czym są kartony klapowe i jakie mają zastosowanie?

0
124

Kartony klapowe są bardzo popularne od wielu lat. Trudno się temu dziwić mają bowiem wiele zalet i niemało zastosowań. Co warto o nich wiedzieć? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Czym są kartony klapowe?

Kartony klapowe to pudełka produkowane zgodnie z międzynarodowym zbiorem norm określających wzory opakowań kartonowych. Sprzedaje się je w formie płaskiej, nie są jednak problematyczne ani czasochłonne, jeśli chodzi o składanie. Śmiało można powiedzieć, że tego rodzaju karton ma prostą budowę. Składa się z części przeznaczonej na zapakowanie przedmiotów oraz czterech klap zabezpieczających zawartość.

W ofercie dostępne są kartony klapowe o różnej gramaturze, dzięki czemu każdy bez względu na preferencje i potrzeby może znaleźć odpowiedni produkt. W przypadku niewielkich i lekkich przedmiotów dobrze sprawdzi się karton klapowy o gramaturze do 400 g/m2. Jeśli zaś chodzi o produkty o większych gabarytach, warto zdecydować się na karton klapowy o gramaturze powyżej 400 g/m2. Sprawdź dostępną ofertę, a na pewno znajdziesz karton, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Kartony klapowe – zastosowanie

Kartony klapowe wykorzystuje się bardzo często w fabrykach i magazynach. Mogą one posłużyć na przykład do przechowywania zapasów towarów, a także do ich wysyłki. Kartony klapowe to także ważny produkt dla firm kurierskich. Tego rodzaju kartony są więc wykorzystywane w branży transportowej i kurierskiej, a także magazynowej. Przydają się też w branży spożywczej i e-commerce.

Warto pamiętać, że kartony klapowe mogą posłużyć także do użytku przez osoby indywidualne. Bardzo dobrze zabezpieczą na przykład przedmioty podczas przeprowadzki, kluczem do sukcesu jest staranne zapakowanie i odpowiednie zabezpieczenie. Kartony mogą także posłużyć do przechowywania przedmiotów takich jak ubrania, obuwie, książki, płyty i wszystko to, co akurat jest niepotrzebne, ale w przyszłości będzie użytkowane. Warto pamiętać o odpowiednim przechowywaniu. Kartony klapowe nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z wodą.

Kartony klapowe – główne zalety

Okazuje się, że kartony klapowe mają naprawdę wiele zalet. Jakich? Wśród najważniejszych można wymienić:

– Łatwość składania – wystarczy kilka krótkich chwil, aby złożyć karton, spakować produkty i przygotować do wysyłki. Nie jest to zadanie trudne ani czasochłonne.

– Niewielka waga – kartony klapowe nie wpływają negatywnie na koszty przesyłki. Są bowiem lekkie, co ma także duże znaczenie dla osoby, która ma zająć się transportem.

– Prosty kształt – dzięki temu przechowywanie kartonów klapowych jest wygodne i praktyczne.

– Wytrzymałość – kartony klapowe dobrej jakości mogą posłużyć do przechowywania i transportu nawet ciężkich przedmiotów. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego kartonu i zwrócenie uwagi na gramaturę oraz wielkość dostosowaną do potrzeb i oczekiwań.

– Niska cena – kartony klapowe nie są drogie, co dla wielu firm czy osób prywatnych jest bardzo ważną kwestią.

Warto wspomnieć, że oferta kartonów klapowych jest naprawdę różnorodna. Dostępne są produkty o różnej gramaturze i rozmiarze, dzięki czemu każdy może wybrać produkt dostosowany do potrzeb i oczekiwań. Dużą zaletą jest również to, że kartony klapowe są biodegradowalne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.