Czym się charakteryzuje wysokiej jakości laptop?

0
1036

Każdy kto stoi przed wyborem nowego laptopa zastanawia się na jakie elementy zwrócić uwagę tak aby wybór można było nazwać po prostu dobrym. Jest to dosyć szerokie pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi jednak mimo to w tym artykule udzielamy w miarę uniwersalnych wskazówek, które mogą się okazać pomocne.

W pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć do czego nowy sprzęt ma służyć. Innego wyboru dokona osoba sporadycznie korzystająca z Internetu, a innego ktoś to potrzebuje komputera do pracy zdalnej a jeszcze innego gracz.

Najprostsze zadanie przy wyborze laptopa ma ktoś kto poszukuje sprzętu wyłącznie do codziennego korzystania z Internetu, poczty email, mediów społecznościowych i innych mało wymagających zadań. W takim przypadku dobrze wyposażyć się w jednostkę, która ma co najmniej 8GB ramu oraz procesor, który wystarcza na płynne korzystanie z systemu operacyjnego (2 rdzenie oraz 4 wątki powinny wystarczyć).

Jeśli jednak mówimy o użytkowniku, który intensywnie spędza czas przed ekranem laptopa np. o osobie pracującej zdalnie lub o kimkolwiek kto chce mieć sprzęt dobrej jakości to warto pomyśleć o nieco lepszym sprzęcie. Na przykładzie rekomendowanego przez wiele osób laptopa Tbolt 20 Pro można łatwo zauważyć jakie parametrami powinna się charakteryzować niezawodna jednostka.

  • Procesor 3.8Ghz (4 rdzenie 8 wątków) 28W TDP 55W Max
  • 8GB pamięci RAM
  • Szybki dysk SSD
  • Wysokiej jakości karta graficzna
  • Długa żywotność baterii (55000mWh)
  • Niska waga laptopa (1,8kg)
  • Zaawansowany system chłodzenia
  • Matowy ekran w rozdzielczości 1920×1080

Warto zwrócić uwagę na to aby laptop miał dobry system chłodzenia. Niestety to właśnie przegrzewanie się jest jedną z największych bolączek w laptopach. W przypadku graczy, kluczowe znaczenie będzie miała karta graficzna i tutaj warto zainteresować się czytając recenzje oraz przeglądając dostępne w Internecie rankingi, która karta graficzna będzie odpowiednia do gier w które zamierzamy grać.

Podsumowując, wymagania dotyczące laptopa wyraźnie wzrastają, gdy chcemy korzystać z niego do gier, zaawansowanych programów graficznych lub gdy cenimy sobie wysoką niezawodność oraz płynność podczas codziennego użytkowania. Niezależnie od tego do czego nowy sprzęt będzie wykorzystywany warto postawić na sprawdzony model, który cieszy się dobrymi opiniami wśród specjalistów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.