Jaką wybrać narzutę na łóżka dwuosobowe?

0
840

Gdy mamy już umeblowaną sypialnię, częstym problemem okazuje się być wybór odpowiedniej narzuty na łóżka dwuosobowe. Ten niepozorny dodatek może zbudować nietuzinkowy charakter twojego wnętrza i podkreślić wyjątkowy styl aranżacji. Narzuty dostępne są w bogatej kolorystyce oraz są zróżnicowane pod kątem materiałów, dlatego zanim ją kupimy, warto przyjrzeć się tym najchętniej kupowanym i porównać je.

Najczęściej wybierane narzuty na łóżka dwuosobowe są szerokie na 260 centymetrów i długie na 200 centymetrów. Przy wyborze należy dodać minimum 20 centymetrów, licząc od każdej strony, co umożliwi osłonę materaca. Są też narzuty sięgające do podłoża, wówczas przy zakupie trzeba zmierzyć odległość pomiędzy górną częścią materaca a podłogą, by określić potrzebną długość i szerokość. Jeśli pozostawiamy pościel na łóżku, pamiętajmy, że unosi ona narzutę, dlatego powinniśmy dodać kilka centymetrów.

Wielofunkcyjne narzuty do nowoczesnych wnętrz

Narzuta na łóżko to nie tylko ozdoba i element dekoracyjny sypialni, ale przede wszystkim osłona na pościel lub materac, dzięki której nie ulegną one zakurzeniu lub zabrudzeniom w ciągu dnia, a my zyskujemy estetyczną, miłą dla oczu przestrzeń.

Idealna narzuta powinna być wykonana z trwałego, mocnego materiału, który można bez trudu prać. Dobrze zatem sprawdzą się kapy naturalne, pikowane, bawełniane lub lniane. Jeśli jednak cenimy bardziej aspekt dekoracyjny, można postawić na lekkie, satynowe nakrycia, które dodają blasku i elegancji.

Kolor ma znaczenie

Przy wyborze narzuty trzeba pamiętać o tym, że jeśli jest przeznaczona do sypialni, powinna być w stosowanych, jasnych lub pastelowych kolorach. Sypialnia jest miejscem na relaks i sen, a te z kolei może zakłócić zbyt jaskrawa lub wzorzysta kapa. Postawmy na zieleń, biel, barwy spokojne, jak szarość, turkus lub wrzos. Intensywna czerwień pobudza i ożywia, a żółć może drażnić.

Dobrym i popularnym ostatnio rozwiązaniem są też miękkie, akrylowe koce jako efektowne narzuty. Są one tańsze, a do tego przyjemne w dotyku i łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu są inwestycją na wiele lat.