Na co warto zwrócić uwagę poszukując magazynu do wynajęcia

0
117

Jakie są najpopularniejsze rodzaje magazynów i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę szukając magazynu do wynajęcia? 

Podział magazynów

Najczęściej spotykane rodzaje magazynów to:

  • magazyny kontenerowe – produkty są w nich odpowiednio zabezpieczone i mogą być przechowywane przez dłuższy czas
  • magazyny przeładunkowe – miejsca przechowywania towarów zanim zostaną wysłane na dalszy proces dostawy
  • magazyny dostawcze -produkty są w nich odpowiednio segregowane i pakowane, a następnie wysyłane już bezpośrednio do klienta
  • magazyny produkcyjne – jak sama nazwa wskazuje, trwa w nich jeszcze proces wytwarzania produktu.

Niektóre towary muszą być przechowywane w specyficznych warunkach

Poszukując magazynu do wynajęcia warto zastanowić się jakie wymagania określona powierzchnia magazynowa powinna spełnić tak aby nadawała się do przechowywania określonego produktu.  Musimy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach temperatury może być trzymany dany produkt, albo czy charakteryzuje się on jakimiś innymi wymaganiami, które sprawiają, że powinien być przechowywany w specyficzny sposób. Problem ten jest w szczególności istotny w przypadku przechowywania żywności oraz wszelkich produktów wymagających odpowiedniej temperatury. Ciekawym przykładem jest też przechowywanie towarów wielkogabarytowych np. towary dłużycowe takie jak rury PCV zwykle potrzebują odpowiednich regałów co nie jest standardem w każdym magazynie.

Wyposażenie magazynu

Ważną sprawą przy wyborze magazynu jest szeroko pojęte wyposażenie powierzchni magazynowej. Bez wątpienia ten aspekt mocno wpływa na sprawną logistykę w obrębie magazynu. Udogodnienia takie jak regały, żurawie, plac manewrowy dla samochodów ciężarowych lub flota wózków widłowych to aspekty, które sprawiają, że korzystanie z magazynu jest mniej lub bardziej efektywne.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, poszczególne magazyny do wynajęcia mogą się od siebie różnić. Magazyny to miejsca, w których odbywa się wiele procesów, które mogą być wykonywane mniej lub bardziej efektywnie. Dlatego wybranie odpowiedniej przestrzeni magazynowej może być istotną przewagą konkurencyjną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.