Rower elektryczny jako rozwiązanie dla niepełnosprawnych

0
361

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaką przyjemność może sprawić jazda na rowerze. Nie każdy może sobie pozwolić na przejażdżki na tradycyjnym, dwukołowym jednośladzie. Osoby z niepełnosprawnościami mający problemy z koordynacją ruchową będą mieć problem z utrzymaniem równowagi. Nie muszą oni jednak rezygnować z bycia częścią grupy cyklistów. Rowery trójkołowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jeszcze lepszym – rowery trójkołowe elektryczne.

Dla kogo są elektryczne rowery?

Czasami niepełnosprawność sprawia, że nie mamy tyle siły, ile byśmy chcieli. Czasami wycieczka może okazać się dłuższa niż zakładaliśmy, a trasa bardziej stroma. Rower trójkołowy elektryczny daje nam ten komfort, że w każdej chwili możemy włączyć wspomaganie, dzięki czemu nie trzeba będzie wkładać w pedałowanie maksymalnej siły.

Na rynku dostępne są rowery trójkołowe elektryczne ze wspomaganiem nie tylko dla dorosłych, ale też dla nastolatków od 14 roku życia. Dzięki nim wciąż będą mogli być częścią grupy i jeździć z kolegami i rodziną chociażby po turystycznych szlakach rowerowych. Dzięki wspomaganiu nie zostaną w tyle.

Osobom starszym, które nie mają już tyle sił, wyjazdy na ulubiony targ czy do znajomych również nie będą stanowiły problemu. Nawet jeśli poczują się zmęczeni, wspomaganie pomoże im dojechać do celu.

Wspomaganie czy napęd ciągły?

Rowery trójkołowe elektryczne mogą mieć różne rodzaje napędu:

  • wspomaganie ułatwiające pokonywać wzniesienia lub pomagające w jeździe
  • napęd ciągły, który napędza rower niezależnie od pracy nóg

To, który rodzaj wybierzemy zależy od stopnia niepełnosprawności i naszych preferencji. W przypadku elektrycznego napędu,  bateria jest niewielkich rozmiarów i jest ukryta pod koszem znajdującym się z tyłu, między kołami. Z łatwością można ją zdjąć i naładować w domu.

Plusem posiadania roweru elektrycznego jest to, że możemy go używać jako pojazdu z napędem nożnym. Umożliwia to rehabilitację kończyn dolnych. Jednocześnie możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie, bo jeśli zabraknie nam sił, możemy uruchomić wspomaganie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.